Ne nadarmo se říká, že nejlepší věci jsou zadarmo a vznikají náhodně. Nejinak tomu bylo i při projektu VTAGB - Volejbalový Turnaj Absolventů Gymnázia v Bílině. Vznikl v květnu jako pouhá myšlenka na srazu absolventů. Pak už jen stačilo oslovit pár známých "z gymplu" a poprosit o pronájem tělocvičen v budově gymnázia - zde patří velké poděkování panu řediteli Podkrušnohorského gymnázia Mgr. Karlu Vackovi a zástupkyni Mgr. Miroslavě Aulikové za jejich vstřícnost a podpoře této nově vznikající tradice. 
Následovalo spíchnutí jednoduchých webových stránek (Pavla Aubrechtová), jednotné nastavení grafiky ( Tereza Skřivanová) a prolít všechno sociálními sítěmi. Během října ještě vyrobil Ing. Jaroslav Veverka razítko na 3D tiskárně, aby si ( po vzoru Bílinské Volejbalové Ligy)  mohli vítězové nechat na krk pověsit originální keramické medaile. Balóny a počítadla zapůjčil volejbalový oddíl SK Bílina. Podařilo se a v sobotu 4. listopadu se utkaly týmy složené z přihlášených maturitních tříd o vítězství v prvním ročníku s letopočtem 2023.  Každý zápas se hrál na dva plnohodnotně vyhrané sety, což donutilo mnohé i propotit triko, protože přiznali, že si na balón u vysoké sítě nesáhli několik dlouhých let. 
Přestože si družstva pískala sama, nesla se sobota ve velmi přátelské atmosféře a nevznikl žádný sporný moment, jednalo se vždy o férový souboj. Mezi zápasy všichni zavzpomínali na studentská léta, zážitky, učitele, spolužáky... taky si vzájemně ochutnávali donesené svačiny (i ty tekuté).  No a v neposlední řadě je to jedinečná příležitost na provětrání maturitního trička (pro ty, kteří ho ještě obléknou) a maturitní šerpy (tedy pro ty, kterým ji ještě nesežrali mohli).

A jaký byl konečný výsledek?

1. 2003 Vídeň Sever 
2. 1999 Babí léto
3. 2005 Miláčkové 

Gratulujeme!
Všem vítězům stiskla pravici a předala medaile Mgr. Miroslava Auliková.

A zde je tedy výzva pro všechny absolventy jediné střední školy v Bílině: neváhejte a pojďte do toho za rok také. Vaše herní úroveň není stěžejní, chceme si jen prostě užít první listopadovou sobotu ve sportovním duchu a s Vámi to bude zase o kus více zábavy. A že se Vás dá dohromady jen 4 nebo 5? Nevadí! Hráče lze doplnit z jiné třídy! I letošní stříbrní měli zapůjčeného hráče z MR 2003 a bylo to moc fajn! Mimochodem bývalí absolventi - hráči dorazili nejen z Bíliny, ale i Liberce, Mostu, Teplic,  Brna či Regensburgu!
Další ročník je v plánu na sobotu 2. listopadu 2024.

Zajímá Vás více? Dejte projektu "lajk"!
https://www.facebook.com/profile.php?id=100095326254637

Pavla Aubrechtová

Fotografie z archivu VTAGB