Ve čtvrtek 21. září studenti sekundy a tercie Podkrušnohorského gymnázia v Bílině navštívili divadelní představení Hrabě Monte Cristo aneb Pomsta není řešení na Velké scéně mosteckého divadla. 

Román Alexandra Dumase st. Hrabě Monte Cristo patří mezi klasická díla světové literatury. Mnohé filmové adaptace tohoto román jsou známé, ale nikdo z nás netušil, co se skrývá za volnou inspirací románu Alexandra Dumase st. a poetikou Monty Pythonů.

Představení předčilo všechna naše očekávání. Už úvodní scéna dávala tušit, že se diváci rozhodně nebudou nudit. Děj byl dynamický, plný nečekaných divadelních výstupů a to vše za doprovodu živé hudby, profesionálního zpěvu a brilantních hereckých výkonů.

Úžasné představení bylo odměněno bouřlivým potleskem. Pokud se společně s námi na divadelní hru díval i pan Alexandr Dumas st. určitě byl spokojený.

Chcete-li zapomenout na starosti a problémy všedního dne, pak navštivte představení Hrabě Monte Cristo aneb Pomsta není řešení, kterou režírovali páni Petr Svojtka a Jiří Janků.