Nebojte se matematiky

Nebojte se matematiky!

CZ.1.07/1.1.34/01.0022

Cílová skupina projektu:

Žáci středních škol, pracovníci škol a školských zařízení.

Stručný obsah projektu:

Dle posledních výzkumů znalosti a dovednosti žáků v UK klesají rychlým tempem. Především v matematice se výsledky žáků zhoršily nejvíce ze všech ostatních krajů v ČR. Projekt se proto zaměřuje na zvýšení matematické gramotnosti žáků na gymnáziích a průmyslových školách, čímž v důsledku podporuje studium technických oborů. Aprobovaní matematikáři ze zapojených škol se budou společně podílet nejprve na identifikaci specifických problémů, které jsou bariérou ve výuce matematiky a následně na jejich eliminaci a na tvorbě metodiky, která bude obsahovat nové metody a způsoby výuky, pracovní listy a další návody, jak přiblížit matematiku žákům z cílové skupiny. Součástí projektu budou také matematické soutěže, exkurze a vytvoření matematické a technické laboratoře. Prostřednictvím zavedení nových výukových metod, přístupů a forem výuky chceme v rámci projektu žáky zaujmout a přesvědčit je, že matematika není abstraktní věda, ale že je součástí běžného života.

Partner projektu:

Střední průmyslová škola stavební a Obchodní akademie, Kadaň, Komenského 562, příspěvková organizace
Komenského 562
432 01 Kadaň