Skip to main content

Domovská stránka
Žákovská knížka
Kontakty
Partneři
Rekonstrukce
Přijímací řízení
Výuka
Historie a současnost
English Deutsch Fran
Dokumenty
Fotogalerie
Projekty
Nebojte se matematiky
Brána jazyků otevřená
Školská rada
Volná pracovní místa
Novinářský klub
Rozpočet školy
Přihlášení

Podkrušnohorské gymnázium, Most, příspěvková organizace

je nositelem projektu


Brána jazyků otevřená

CZ.1.07/1.1.34/02.0037

    


V září 2012 spustila Okresní hospodářská komora Louny realizaci projektu Brána jazyků otevřená (reg. č.: CZ.1.07/1.1.34/02.0037). V rámci projektu budou žáci seznámeni se třemi netradičními cizími jazyky: nizozemštinou, japonštinou a španělštinou a to především formou Dnů netradičních jazyků, které budou probíhat na vybraných základních a středních školách v Ústeckém kraji. Zde se budou žáci zábavnou formou vzdělávat v daném cizím jazyce, ale také jim napomohou pochopit mentalitu lidí z cizí země, seznámí se s kulturními a sociálními specifikacemi dané země. Tyto informace usnadní žákům pochopení mentality cizích kultur a díky tomu získají lepší vhled do strategie zahraničních investorů v ČR. Dále navštíví veletrh pracovních příležitostí v Praze a na závěr projektu je čeká soutěž na téma cizích jazyků.


Projekt řeší otázky volby oboru středního vzdělávání a následně i volby budoucího povolání žáků základních i středních škol.

U žáků základních škol se zaměří na rozvíjení vědomostí pro schopnost správné volby povolání a u žáků středních škol bude rozvíjet vědomosti směrem k lepší uplatnitelnosti na trhu práce. Projektu se zúčastní celkem 400 žáků ze základních a středních škol.


Realizace projektu trvá 24 měsíců a to od 1. 9. 2012 do 31. 8. 2014.


Tento projekt je spolufinancovaný Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.V rámci projektu je možné využívat web E-learningu http://elearning.ohkln.cz/ Jedná se o testovací verzi, která je postupně doplňována aktuálními materiály a novými daty. Průběžně se tedy obsah tohoto webu bude měnit. Finální verze bude k dispozici po ukončení realizace projektu, tedy k 31. 8. 2014.
Měření mozkové aktivity žáků 10. 6. 2014


 Den netradičních jazyků 29. 1. 2014


 Den netradičních jazyků 11. 6. 2013


  Zápis ze dne netradičních jazyků 9. 1. 2013