Nebojte se matematiky

je nositelem projektu

Brána jazyků otevřená

CZ.1.07/1.1.34/02.0037

V září 2012 spustila Okresní hospodářská komora Louny realizaci projektu Brána jazyků otevřená (reg. č.: CZ.1.07/1.1.34/02.0037). V rámci projektu budou žáci seznámeni se třemi netradičními cizími jazyky: nizozemštinou, japonštinou a španělštinou a to především formou Dnů netradičních jazyků, které budou probíhat na vybraných základních a středních školách v Ústeckém kraji. Zde se budou žáci zábavnou formou vzdělávat v daném cizím jazyce, ale také jim napomohou pochopit mentalitu lidí z cizí země, seznámí se s kulturními a sociálními specifikacemi dané země. Tyto informace usnadní žákům pochopení mentality cizích kultur a díky tomu získají lepší vhled do strategie zahraničních investorů v ČR. Dále navštíví veletrh pracovních příležitostí v Praze a na závěr projektu je čeká soutěž na téma cizích jazyků.

Projekt řeší otázky volby oboru středního vzdělávání a následně i volby budoucího povolání žáků základních i středních škol.

U žáků základních škol se zaměří na rozvíjení vědomostí pro schopnost správné volby povolání a u žáků středních škol bude rozvíjet vědomosti směrem k lepší uplatnitelnosti na trhu práce. Projektu se zúčastní celkem 400 žáků ze základních a středních škol.

Realizace projektu trvá 24 měsíců a to od 1. 9. 2012 do 31. 8. 2014.

Tento projekt je spolufinancovaný Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

V rámci projektu je možné využívat web E-learningu http://elearning.ohkln.cz/ Jedná se o testovací verzi, která je postupně doplňována aktuálními materiály a novými daty. Průběžně se tedy obsah tohoto webu bude měnit. Finální verze bude k dispozici po ukončení realizace projektu, tedy k 31. 8. 2014.

Měření mozkové aktivity žáků 10. 6. 2014

Den netradičních jazyků 29. 1. 2014